Movies
Ratings
385
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 3.0
A Taxi DriverRated ★ 4.5
Beauty and the BeastRated ★ 2.5
The MatrixRated ★ 4.5
50 First DatesRated ★ 4.5
Roman HolidayRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
Cast AwayRated ★ 4.5
300Rated ★ 2.5
Once Upon a Time in a BattlefieldRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.5
Waikiki BrothersRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 4.5
The Legend Is Born: Ip ManRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.5
OfficeRated ★ 2.0
The Sound of a FlowerRated ★ 2.5
A River Runs Through ItRated ★ 4.5