Movies
Ratings
217
New WorldRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.5
PsychoRated ★ 4.5
RedlineRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 2.5
The Last BlossomRated ★ 1.0
The VowRated ★ 3.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 2.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 3.0
A Werewolf BoyRated ★ 2.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.0
A Tale of Two SistersRated ★ 2.5
MadagascarRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 4.5
A Single ManRated ★ 3.5
The Maid and the MagicianRated ★ 4.5
Kirikou and the Wild BeastsRated ★ 4.0
Jack the Giant SlayerRated ★ 1.5