Movies
Ratings
100
MatildaRated ★ 3.0
Heart is...Rated ★ 3.5
WaterboysRated ★ 2.5
Rise of the GuardiansRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.0
17 AgainRated ★ 3.5
FameRated ★ 4.0
Suspect XRated ★ 3.0
BoltRated ★ 3.0
Ghost HouseRated ★ 2.0
We Bought a ZooRated ★ 4.5
This Means WarRated ★ 4.0
TedRated ★ 4.0
Conduct ZeroRated ★ 3.0
Swing GirlsRated ★ 4.0
The ConjuringRated ★ 2.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 3.5- Highway StarRated ★ 1.5