Movies
Ratings
142
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 1.5
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 1.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Longest YardRated ★ 3.0
EvolutionRated ★ 3.0
TaxiRated ★ 3.0