Movies
Ratings
210
BedevilledRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 5.0
HerRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
SilmidoRated ★ 3.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 3.0
R-PointRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
MadagascarRated ★ 3.5
Night at the MuseumRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The ThroneRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 3.5