Movies
Ratings
53
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
50 First KissesRated ★ 4.0
Thermae RomaeRated ★ 3.5
Arakawa Under the BridgeRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 4.5
Under the Open SkyRated ★ 4.0
One Cut of the DeadRated ★ 4.0
Sand CastleRated ★ 4.0
Nobunaga Concerto: The MovieRated ★ 4.0
Super Size Me 2: Holy Chicken!Rated ★ 4.0
Don't Look UpRated ★ 3.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
6 DaysRated ★ 2.5
NobodyRated ★ 2.5
All Quiet on the Western FrontRated ★ 4.5
In This Corner (and Other Corners) of the WorldRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 3.5
School of RockRated ★ 4.5- Yamikin Ushijima Kun the FinalRated ★ 3.5