Movies
Ratings
1197
Eat Drink Man WomanRated ★ 4.0
I Was Born, But...Rated ★ 5.0
MouchetteRated ★ 1.5
Meshes of the AfternoonRated ★ 1.0
Mary and MaxRated ★ 4.5
The CrowdRated ★ 5.0
Dekalog: OneRated ★ 4.0
Au Hasard BalthazarRated ★ 4.5
A Matter of Life and DeathRated ★ 3.5
Bicycle ThievesRated ★ 4.5
Double IndemnityRated ★ 4.5
PlaytimeRated ★ 3.0
Son of SaulRated ★ 4.0
Sunrise: A Song of Two HumansRated ★ 4.0
Werckmeister HarmoniesRated ★ 3.5
The Night of the HunterRated ★ 4.0
Meet Me in St. LouisRated ★ 4.5
VampyrRated ★ 3.5
AftersunRated ★ 3.0
Sunset BoulevardRated ★ 5.0