Movies
Ratings
283
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
The MasterRated ★ 3.5
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Small Things Like TheseRated ★ 3.5
Midnight in ParisRated ★ 3.5
The 400 BlowsRated ★ 3.5
Three Colors: RedRated ★ 3.5
Green BookRated ★ 3.5- The UglyRated ★ 2.0
Three Colors: WhiteRated ★ 4.0- The Perfect FishplateRated ★ 2.5
In the FallRated ★ 2.5
Three Colors: BlueRated ★ 4.0
The RevenantRated ★ 4.0
Hell or High WaterRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Call Me by Your NameRated ★ 4.0
RomaRated ★ 3.5