Movies
Ratings
64
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 5.0- Highway StarRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
The Great HypnotistRated ★ 4.5
How to Steal a DogRated ★ 5.0
A Walk Among the TombstonesRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0- Oink OinkRated ★ 4.0
When I Get Home, My Wife Always Pretends to be DeadRated ★ 3.5
PoetryRated ★ 2.0
200 Pounds BeautyRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Parasyte: Part 1Rated ★ 3.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The HangoverRated ★ 4.5
300Rated ★ 4.0