Movies
Ratings
101 The Truman ShowRated ★ 4.5 The Truman ShowRated ★ 4.5
 Million Dollar BabyRated ★ 3.5 Million Dollar BabyRated ★ 3.5
 My Sassy GirlRated ★ 4.0 My Sassy GirlRated ★ 4.0
 The Man from NowhereRated ★ 3.5 The Man from NowhereRated ★ 3.5
 Spider-ManRated ★ 4.0 Spider-ManRated ★ 4.0
 CloverfieldRated ★ 3.5 CloverfieldRated ★ 3.5
 The Matrix ReloadedRated ★ 4.0 The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
 Miracle on 1st StreetRated ★ 3.5 Miracle on 1st StreetRated ★ 3.5
 Back to the Future Part IIRated ★ 4.0 Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
 All About My WifeRated ★ 3.5 All About My WifeRated ★ 3.5
 Love ActuallyRated ★ 3.5 Love ActuallyRated ★ 3.5
 A Better TomorrowRated ★ 3.5 A Better TomorrowRated ★ 3.5
 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5 Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
 If OnlyRated ★ 3.5 If OnlyRated ★ 3.5
 GladiatorRated ★ 3.5 GladiatorRated ★ 3.5
 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
 Kung Fu PandaRated ★ 3.5 Kung Fu PandaRated ★ 3.5
 TransformersRated ★ 4.0 TransformersRated ★ 4.0
 WhiplashRated ★ 3.5 WhiplashRated ★ 3.5
 LeonRated ★ 3.0 LeonRated ★ 3.0