Movies
Ratings
23
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 2.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
Wall Street: Money Never SleepsRated ★ 5.0
Grave of the FirefliesRated ★ 2.0
Stand by MeRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 3.0
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 2.5
The Imitation GameRated ★ 5.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Easy RiderRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.5
Being John MalkovichRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 5.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 1.0
Yes ManRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIRated ★ 1.5