Movies
Ratings
93
Ben-HurRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
My Dear EnemyRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
ChefRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Spirits' HomecomingRated ★ 4.0
Romeo + JulietRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.5
DunkirkRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0