Movies
Ratings
40
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The Skin I Live InRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.5
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Mr. NobodyRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.5
The HuntRated ★ 4.5
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 3.5
DetachmentRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
Tabloid TruthRated ★ 4.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 4.5
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.5