Movies
Ratings
372
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 3.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
SkyfallRated ★ 4.0
Casino RoyaleRated ★ 3.5
MoonRated ★ 5.0
Source CodeRated ★ 4.5
YentlRated ★ 3.0
Lost in TranslationRated ★ 3.0
The FountainheadRated ★ 1.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Girl with a Pearl EarringRated ★ 3.5
The Wizard of OzRated ★ 4.0
Leave Her to HeavenRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.0
Mr. Deeds Goes To TownRated ★ 5.0
Johnny ExpressRated ★ 5.0
Salmon Fishing in the YemenRated ★ 2.5
Fried Green TomatoesRated ★ 4.5