Movies
Ratings
836
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
U-571Rated ★ 4.0
LimitlessRated ★ 3.5
InsomniaRated ★ 3.5
ShameRated ★ 3.5
The LobsterRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 4.0
Straight Outta ComptonRated ★ 4.0
The Hateful EightRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 3.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 3.0
Crimson PeakRated ★ 4.0
Inside MenRated ★ 3.5
GhostRated ★ 4.0
TranscendenceRated ★ 2.5
The Bourne LegacyRated ★ 2.5
SpectreRated ★ 3.0
LucyRated ★ 3.0