Movies
Ratings
17
OasisRated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
The ConjuringRated ★ 4.5
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.5
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 4.0
The PurgeRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.5
Belle & SebastianRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 2.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 4.0
Dancing QueenRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.5
DerangedRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 4.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 3.5
Lust, CautionRated ★ 4.0