Movies
Ratings
239
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Rough NightRated ★ 3.0
Rent-a-CatRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
VivariumRated ★ 2.5
Kelly + VictorRated ★ 0.5
Third StarRated ★ 3.5
Intimate StrangersRated ★ 4.5
Extreme JobRated ★ 4.0
Call Me by Your NameRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
He's Just Not That Into YouRated ★ 3.0
Blue ValentineRated ★ 3.5
The Garden of WordsRated ★ 3.5
UpRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 5.0
Little ForestRated ★ 5.0
The Last PrincessRated ★ 2.5
Inside MenRated ★ 4.5