Movies
Ratings
211
AmourRated ★ 4.0
Kill Your DarlingsRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
To Rome with LoveRated ★ 3.0
The TribeRated ★ 4.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 0.5
MommyRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.5
Hill of FreedomRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
The PiratesRated ★ 3.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
Velvet GoldmineRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 3.5