Movies
Ratings
80
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Seven Years-Journalism without JournalistRated ★ 5.0
Our Twisted HeroRated ★ 4.0
Sleepless in SeattleRated ★ 3.5
CinderellaRated ★ 4.5
High School MusicalRated ★ 5.0
Fermat's RoomRated ★ 4.0
BestsellerRated ★ 4.0
The ClassicRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
Sea FogRated ★ 3.0
The Imaginarium of Doctor ParnassusRated ★ 4.0
HowlingRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Romance of Their OwnRated ★ 4.5
The SilencedRated ★ 3.0
200 Pounds BeautyRated ★ 4.5
Parasyte: Part 1Rated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 3.0
MatildaRated ★ 5.0