Movies
Ratings
411
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 4.5
Late AutumnRated ★ 3.0
Portrait of a BeautyRated ★ 2.0
Rise of the GuardiansRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Here Comes The BrideRated ★ 4.0
Cardcaptor Sakura: The MovieRated ★ 3.5- Timon And PumbaaRated ★ 4.0
Pokémon: The First MovieRated ★ 4.0
Dragons: Gift of the Night FuryRated ★ 4.0
The Lion King 1½Rated ★ 4.0
Sleeping BeautyRated ★ 3.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
The Passion of the ChristRated ★ 4.5
Rush HourRated ★ 4.0