Movies
Ratings
76
Running TurtleRated ★ 4.0
Resident EvilRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 4.0
Out of AfricaRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 4.0
The Art of SeductionRated ★ 4.0
Paranormal ActivityRated ★ 2.0