Movies
Ratings
99
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 4.5
Inside MenRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 3.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
ObsessedRated ★ 3.0
GladiatorRated ★ 4.0