Movies
Ratings
105
The HostRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
The StingRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 4.0
Die HardRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 4.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
The RockRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 5.0