Movies
Ratings
62
Dancer in the DarkRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 3.5
Wicker ParkRated ★ 5.0
The HousemaidRated ★ 2.0
Killer ToonRated ★ 2.0
InterstellarRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The ChorusRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 5.0
Eyes Wide ShutRated ★ 5.0
The ConjuringRated ★ 2.5
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
Warm BodiesRated ★ 4.0
HelplessRated ★ 4.0
HopeRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
The ConcubineRated ★ 3.0
Miss GrannyRated ★ 4.0