Movies
Ratings
117 Bagdad CafeRated ★ 3.0 Bagdad CafeRated ★ 3.0
 CloserRated ★ 5.0 CloserRated ★ 5.0
 Velvet GoldmineRated ★ 5.0 Velvet GoldmineRated ★ 5.0
 ArrivalRated ★ 5.0 ArrivalRated ★ 5.0
 The Science of SleepRated ★ 2.5 The Science of SleepRated ★ 2.5
 Irrational ManRated ★ 4.0 Irrational ManRated ★ 4.0
 A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 4.5 A Bride for Rip Van WinkleRated ★ 4.5
 All About My WifeRated ★ 4.0 All About My WifeRated ★ 4.0
 Ruby SparksRated ★ 4.0 Ruby SparksRated ★ 4.0
 FlippedRated ★ 4.0 FlippedRated ★ 4.0
 The Terror LiveRated ★ 3.5 The Terror LiveRated ★ 3.5
 SpyRated ★ 5.0 SpyRated ★ 5.0
 MelancholiaRated ★ 5.0 MelancholiaRated ★ 5.0
 Finding NemoRated ★ 3.5 Finding NemoRated ★ 3.5
 AmadeusRated ★ 5.0 AmadeusRated ★ 5.0
 VeteranRated ★ 4.5 VeteranRated ★ 4.5
 Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.0 Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.0
 Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 4.5 Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 4.5
 Despicable MeRated ★ 5.0 Despicable MeRated ★ 5.0
 Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0 Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0