Titles you rated
LolitaRated ★ 4.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The 400 BlowsRated ★ 2.5
The Straight StoryRated ★ 4.0
RanRated ★ 4.0
The FortressRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
I, RobotRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
The GraduateRated ★ 4.5
Citizen KaneRated ★ 3.5
Apocalypse NowRated ★ 4.5
Seven SamuraiRated ★ 4.0
PoetryRated ★ 4.0
Tokyo StoryRated ★ 4.5
Rosemary's BabyRated ★ 4.0
The Foul KingRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 4.0
The Criminal Life of Archibaldo de la CruzRated ★ 4.0