Movies
Ratings
186
ShopliftersRated ★ 4.5
Extreme JobRated ★ 4.0
The PartyRated ★ 4.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
FarinelliRated ★ 4.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.5
ApocalyptoRated ★ 4.5
Anna KareninaRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 4.5
Ocean's ThirteenRated ★ 4.5