Movies
Ratings
146
The Hurt LockerRated ★ 3.5
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 4.0
City of GodRated ★ 4.0
The Italian JobRated ★ 4.0
Ghost in the Shell: Solid State SocietyRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
ShineRated ★ 4.0
The Long Kiss GoodnightRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 4.0
Men in BlackRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 5.0
Tokyo Tower: Mom and Me, and Sometimes DadRated ★ 4.0
Pom PokoRated ★ 4.0
The Harmonium in My MemoryRated ★ 4.0
Nowhere to HideRated ★ 5.0
Ghost in the Shell S.A.C. Solid State Society 3DRated ★ 4.0
My Left Foot: The Story of Christy BrownRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0