Movies
Ratings
85
Eat Drink Man WomanRated ★ 4.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.5
Take This WaltzRated ★ 3.5
ToastRated ★ 4.0
Lars and the Real GirlRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 5.0
Any Day NowRated ★ 3.0
Brokeback MountainRated ★ 3.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Anne of Green Gables: Road to Green GablesRated ★ 4.5
ThirstRated ★ 3.5
Architecture 101Rated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 4.0
R-PointRated ★ 3.5
MotherRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 3.5