Movies
Ratings
253
Pride & PrejudiceRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 3.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2Rated ★ 3.5
BraveheartRated ★ 4.0
Loving VincentRated ★ 4.5
Up in the AirRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 3.5
Someone SpecialRated ★ 3.0
Paradise MurderedRated ★ 3.5
The Blind SideRated ★ 3.5
The Terror LiveRated ★ 3.5
CarolRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 2.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.0
Forbidden QuestRated ★ 4.0
Radio StarRated ★ 3.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
Private EyeRated ★ 3.0
ThirstRated ★ 3.5
MotherRated ★ 3.5