Movies
Ratings
478
First ManRated ★ 5.0
You Were Never Really HereRated ★ 3.5
Miss BaekRated ★ 2.5
Dark Figure of CrimeRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 5.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.5- ザ・タイタニックRated ★ 4.5