Movies
Ratings
155- Next of KinRated ★ 1.5
Love Lies BleedingRated ★ 0.5
The Night of the HunterRated ★ 4.5
A Better TomorrowRated ★ 3.0
An Officer and a SpyRated ★ 3.0
That Obscure Object of DesireRated ★ 1.0
Forbidden QuestRated ★ 2.5
Sex DollRated ★ 2.0
Appointment with DeathRated ★ 3.0
KafkaRated ★ 3.5
Le Cercle rougeRated ★ 5.0
Thunderbolt and LightfootRated ★ 3.0
Cold HellRated ★ 4.0
Sherlock Holmes - The Hound Of The BaskervillesRated ★ 3.5
Operation CiceroRated ★ 3.0
The Collini CaseRated ★ 4.0
Child 44Rated ★ 4.0
Layer CakeRated ★ 2.5
Sherlock Holmes - The Master BlackmailerRated ★ 3.0
ImpromptuRated ★ 4.0