Movies
Ratings
217
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0- WishRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.5- Fighter In The WindRated ★ 4.5
The Phantom of the OperaRated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
The King and IRated ★ 4.5
DreamgirlsRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0