Movies
Ratings
35
The TerminalRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
The MaskRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.5- The ScamRated ★ 3.0
The TreacherousRated ★ 2.5
TitanicRated ★ 4.0
ClickRated ★ 4.0
Captain PhillipsRated ★ 3.5
Seven DaysRated ★ 2.5
Mission: Impossible IIIRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5
The Devil's GameRated ★ 2.0
The Front LineRated ★ 2.5
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
ElysiumRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0