Movies
Ratings
90
The MatrixRated ★ 5.0
Ex MachinaRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 3.5
8 MileRated ★ 4.0
Ted 2Rated ★ 4.0
Crows Zero IIRated ★ 5.0- The ScamRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.5
The IslandRated ★ 4.0
My Tutor FriendRated ★ 2.0
Resident EvilRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 5.0
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.5
The AvengersRated ★ 5.0
The Hangover Part IIRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Captain America: Civil WarRated ★ 4.0