Movies
Ratings
311
The Berlin FileRated ★ 3.5
The Danish GirlRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.0
The HimalayasRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
The Front LineRated ★ 3.0
The RevenantRated ★ 4.0
Captain America: Civil WarRated ★ 2.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 2.5
Modern TimesRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.0
Break OutRated ★ 3.0
Friends with BenefitsRated ★ 2.5
Becoming JaneRated ★ 4.5
Legally Blonde 2: Red, White & BlondeRated ★ 3.0
TyphoonRated ★ 1.5
TranscendenceRated ★ 1.5
The ThroneRated ★ 3.5
PenelopeRated ★ 2.0