Movies
Ratings
20
The ClassicRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
Cloud AtlasRated ★ 3.5
Shrek Forever AfterRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0- Madonna : Like A VirginRated ★ 3.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
The MistRated ★ 2.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Romeo + JulietRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Northern Limit LineRated ★ 3.5
Innocent StepsRated ★ 2.5
Billy ElliotRated ★ 2.5
The UnjustRated ★ 3.5- MotRated ★ 3.0
TarzanRated ★ 2.5
BedevilledRated ★ 2.5
TangledRated ★ 4.0