Movies
Ratings
221
The Great PassageRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 5.0
C'est Si BonRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Project AlmanacRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 3.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 2.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
SinisterRated ★ 5.0
TraffickersRated ★ 4.0
We Are BrothersRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 5.0
Becoming JaneRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: A Close ShaveRated ★ 4.0
One Missed CallRated ★ 4.0