Movies
Ratings
56
The AvengersRated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 3.0
August RushRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
The Man from NowhereRated ★ 3.0
FrozenRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 2.5
TransformersRated ★ 2.5
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Tidal WaveRated ★ 3.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 5.0
The DreamersRated ★ 5.0
Little NicholasRated ★ 5.0