Movies
Ratings
67
The MaskRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
ArmageddonRated ★ 2.5
The TerminalRated ★ 2.5
300Rated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 3.5
JumanjiRated ★ 3.5
Joint Security AreaRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 3.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 3.5
The Hateful EightRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 3.0
Back to the FutureRated ★ 4.0