Movies
Ratings
59
The AvengersRated ★ 3.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
SunnyRated ★ 3.0
LeonRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
Mamma Mia!Rated ★ 2.0
Forrest GumpRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 3.0
Face/OffRated ★ 4.0