Movies
Ratings
143
The President's Last BangRated ★ 5.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
The IllusionistRated ★ 4.0
Tale of CinemaRated ★ 4.0
Man on FireRated ★ 3.0
The PrestigeRated ★ 4.0
Running ScaredRated ★ 4.0
SwordfishRated ★ 2.0
Woman on the BeachRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.0
Cinderella ManRated ★ 4.0
School of RockRated ★ 4.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 3.0
BreathlessRated ★ 3.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0
StokerRated ★ 3.0
The Greatest Game Ever PlayedRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Vicky Cristina BarcelonaRated ★ 5.0
The Piano TeacherRated ★ 3.0