Movies
Ratings
1190
Monsters UniversityRated ★ 4.5
The TreacherousRated ★ 0.5
A MuseRated ★ 0.5
The Last EmperorRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 3.0
NightcrawlerRated ★ 4.0
Stand by MeRated ★ 4.5
The Evil DeadRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 3.0
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 3.0
Heavenly CreaturesRated ★ 4.5
North by NorthwestRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
Mad Max 2: The Road WarriorRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 2.5
The People vs. Larry FlyntRated ★ 2.5
HerRated ★ 4.0
A Girl at My DoorRated ★ 2.5
The FallRated ★ 3.0