Movies
Ratings
149
RushmoreRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.5
The MistRated ★ 1.0
Django UnchainedRated ★ 4.5
ElysiumRated ★ 3.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
The Cabin in the WoodsRated ★ 3.0
Don JonRated ★ 5.0
Midnight DinerRated ★ 3.5
Land of MineRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
City of GodRated ★ 4.5
The AviatorRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 5.0
The Brand New TestamentRated ★ 1.0
Moonrise KingdomRated ★ 4.5
The FallRated ★ 4.5
ShineRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 4.5
The Hateful EightRated ★ 4.0