Movies
Ratings
191
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
HauntersRated ★ 2.0
Evan AlmightyRated ★ 3.5
The Theory of EverythingRated ★ 3.5
MementoRated ★ 3.5
Batman BeginsRated ★ 4.0
Tokyo TowerRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Lust, CautionRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Like Father, Like SonRated ★ 4.0
Night Train to LisbonRated ★ 3.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.0
Forrest GumpRated ★ 4.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.0