Movies
Ratings
199
FarinelliRated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 4.0
Close Encounters of the Third KindRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
The MissionRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.5
MetropolisRated ★ 5.0
AliensRated ★ 5.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 4.0
The Legend of the SwordsmanRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
A Better Tomorrow IIRated ★ 3.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.0