Movies
Ratings
313
FrankensteinRated ★ 4.0
My Favorite Love StoryRated ★ 1.0
Shutter IslandRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
No Other ChoiceRated ★ 2.0
NosferatuRated ★ 3.5- The UglyRated ★ 3.0
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 2.5- House of the SeasonsRated ★ 4.0
Hidden FiguresRated ★ 3.5
Everything Everywhere All at Once+Rated ★ 3.0
To Kill a MockingbirdRated ★ 4.5
Me Before YouRated ★ 4.5
Big FishRated ★ 2.5
The ArtistRated ★ 4.5
The ThroneRated ★ 2.5
Spirited AwayRated ★ 2.0
MasqueradeRated ★ 3.0
UpRated ★ 3.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 2.5