Movies
Ratings
156
HitchRated ★ 3.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Between Calmness and PassionRated ★ 2.0
MementoRated ★ 3.0
Who are You?Rated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 2.0
The Barber of SiberiaRated ★ 4.0
Fantastic Mr. FoxRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.0
Rules of DatingRated ★ 4.0
Big Momma's HouseRated ★ 4.0
Be Kind RewindRated ★ 4.0
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 5.0
MatildaRated ★ 4.0
Rush HourRated ★ 4.0
OblivionRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.0
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0