Movies
Ratings
39
Batman BeginsRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.0
The HostRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 3.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0