Movies
Ratings
93
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
Terminator 3: Rise of the MachinesRated ★ 3.5
The Berlin FileRated ★ 3.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 3.5
Only YesterdayRated ★ 4.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
The Amazing Spider-ManRated ★ 3.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 4.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
War of the ArrowsRated ★ 3.5
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 4.5